REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Dolny Śląsk: Hiszpanie rozbudowali fabrykę automotive w Strzelinieartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Hiszpanie rozbudowali fabrykę automotive w Strzelinie
Hiszpański koncern Grupo Antolin kilkanaście dni temu oficjalnie otworzył nową halę produkcyjną i ma...
Na warszawskiej Woli trwają prace przy rewitalizacji Fabryki Norblina – ArtN [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Na warszawskiej Woli trwają prace przy rewitalizacji Fabryki Norblina – ArtN [ZDJĘCIA]
Grupa Capital Park realizuje swoją flagową, wielofunkcyjną inwestycję rozrywkowo-usługowo-biurową Ar...
Katowice Airport z drugim terminalem cargo. Rusza projektowanie!artykuł
Pokaż artykuł
Katowice Airport z drugim terminalem cargo. Rusza projektowanie!
W pierwszej połowie lipca 2025 r. Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze S.A. (GTL S.A.), spółka zarządzająca Międzynarodowym Portem Lotniczym „Katowice” im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach, podpisało umowę z firmą KWADRAT Polska Sp. z o.o. Sp. K. na wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dla budowy drugiego terminalu cargo w Katowice Airport.
Wybrano najkorzystniejszą ofertę w przetargu na poszerzenie autostrady A1 pomiędzy Toruniem i Włocławkiemartykuł
Pokaż artykuł
Wybrano najkorzystniejszą ofertę w przetargu na poszerzenie autostrady A1 pomiędzy Toruniem i Włocławkiem
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) dokonała wyboru najkorzystniejszej oferty w przetargu na dokumentację niezbędną do uzyskania decyzji środowiskowej (DŚU) dla rozbudowy 35 km autostrady A1. Przypomnijmy, że autostrada pomiędzy Toruniem i Włocławkiem zyska trzeci pas ruchu. Zwycięska oferta opiewa na nieco ponad 2,9 mln zł.
Kolejny krok ku realizacji wielkiej i ważnej dla Polski inwestycji produkcyjnej pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny krok ku realizacji wielkiej i ważnej dla Polski inwestycji produkcyjnej pod Wrocławiem
Wykonano kolejny krok ku realizacji wielkiej i ważnej dla Polski inwestycji produkcyjnej pod Wrocławiem. Chodzi o nową fabrykę JELCZ Sp. z o.o. Ta polska spółka odgrywa bardzo ważną rolę w modernizacji polskiej armii, uczestnicząc w programach takich jak Narew, Pilica czy Wisła. Firma produkuje pojazdy o różnych konfiguracjach napędu, od 4x4 do 10x10, w tym pojazdy opancerzone. Na podwoziach Jelcza montowane są m.in. wyrzutnie HIMARS oraz K239 Chunmoo.
We Wrocławiu za 250 mln złotych powstanie pierwsza w Polsce fabryka cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu za 250 mln złotych powstanie pierwsza w Polsce fabryka cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych [WIZUALIZACJE]
W stolicy Dolnego Śląska zostanie zrealizowana kolejna nowa, duża inwestycja z branży najnowszych technologii. Inwestor, ROLTEC Sp. z o.o. z Poznania zamierza wybudować w zachodniej części Wrocławia pierwszą w Polsce fabrykę cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych w technologii CIGS.
Kolejny gigant w branży offshore chce zainwestować miliony w Szczecinieartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny gigant w branży offshore chce zainwestować miliony w Szczecinie
Kolejny gigant w branży offshore chce zainwestować miliony w Szczecinie. Hiszpańska firma Windar oraz Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście podpisały przedwstępną umowę dzierżawy terenów położonych na Ostrowie Grabowskim. To tam ma powstać nowoczesna fabryka produkująca wieże wiatrowe.
Polska firma ABM Jędraszek rozbudowuje fabrykę stolarki okiennej i aluminium pod Łodziąartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma ABM Jędraszek rozbudowuje fabrykę stolarki okiennej i aluminium pod Łodzią
Polska, rodzinna firma ABM Jędraszek, rozpoczęła rozbudowę jednej z najnowocześniejszych fabryk okien w środkowej Europie. W I kwartale tego roku ruszyła budowa nowej hali produkcyjnej.
Polska Grupa Zbrojeniowa złożyła wnioski na dofinansowanie produkcji amunicji 155 mmartykuł
Pokaż artykuł
Polska Grupa Zbrojeniowa złożyła wnioski na dofinansowanie produkcji amunicji 155 mm
Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. (PGZ), spółka z udziałem Skarbu Państwa, złożyła wnioski o wartości 2,4 mld zł do Funduszu Inwestycji Kapitałowych (FIK) o dofinansowanie zwiększenia produkcji amunicji kalibru 155 mm. FIK jest państwowym funduszem celowym, a jego dysponentem pozostaje Minister Aktywów Państwowych. Ministerstwo chce wydać decyzję niezwłocznie po zakończeniu oceny otrzymanych od PGZ dokumentów.
Biurowiec Starostwa Powiatowego, ul. Tadeusza Kościuszki 131 (rozbudowa)inwestycja
Pokaż inwestycję
Biurowiec Starostwa Powiatowego, ul. Tadeusza Kościuszki 131 (rozbudowa)
Wrocław, Stare Miasto, Tadeusza Kościuszki 131
[Wrocław] Zajezdnia MPK, ul. Obornicka (rozbudowa)inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Zajezdnia MPK, ul. Obornicka (rozbudowa)
Wrocław, Psie Pole
[Katowice] Salon "Ferrari, Maserati" ul. Bocheńskiegoinwestycja
Pokaż inwestycję
[Katowice] Salon "Ferrari, Maserati" ul. Bocheńskiego
Katowice, Wincentego Witosa, Bocheńskiego
[Rzeszów] Ulica Wiktorainwestycja
Pokaż inwestycję
[Rzeszów] Ulica Wiktora
Rzeszów, Krakowska-Południe, Wiktora
Lofty, ul. Przemysłowa 25inwestycja
Pokaż inwestycję
Lofty, ul. Przemysłowa 25
Kraków, Podgórze, Przemysłowa 25
Szkoła Muzycznainwestycja
Pokaż inwestycję
Szkoła Muzyczna
Kraków, Nowa Huta, Centrum E 2
Galeria Wołomin inwestycja
Pokaż inwestycję
Galeria Wołomin
Wołomin, Geodetów 2
Holcim Polska rozpoczyna budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego na Kujawachartykuł
Pokaż artykuł
Holcim Polska rozpoczyna budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego na Kujawach
Holcim Polska, lider innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań budowlanych, uroczyście rozpoczął budowę nowoczesnego Centrum Badawczo-Rozwojowego przy Cementowni Kujawy. Inwestycja, współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG), wzmocni potencjał badawczy firmy i stanie się jednym z najważniejszych ośrodków rozwoju technologii budowlanych w Europie Środkowo-Wschodniej.
Turecka firma zbuduje w Stargardzie fabrykę soli niklu i kobaltu wykorzystywanych do produkcji baterii do aut elektrycznychartykuł
Pokaż artykuł
Turecka firma zbuduje w Stargardzie fabrykę soli niklu i kobaltu wykorzystywanych do produkcji baterii do aut elektrycznych
Turecka firma z sektora chemicznego wchodzi do Polski. Ege Kimya utworzy w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii w Stargardzie zakład produkujący sole niklu oraz kobaltu będące kluczowymi surowcami do produkcji baterii do pojazdów elektrycznych (EV). Podczas procesu inwestycyjnego inwestorzy otrzymali pełne wsparcie ze strony PAIH. Inwestycja w Polsce będzie pierwszym zakładem produkcyjnym firmy zlokalizowanym poza Turcją.
Volkswagen Poznań rozbudowuje instalację fotowoltaiczną na terenie fabryki we Wrześniartykuł
Pokaż artykuł
Volkswagen Poznań rozbudowuje instalację fotowoltaiczną na terenie fabryki we Wrześni
Produkująca takie modele marki Volkswagen Samochody Dostawcze jak Caddy, Crafter i Grand California spółka Volkswagen Poznań, podpisała umowę z firmą Quanta Energy na realizację projektu fotowoltaicznego o mocy 13 MW na terenie fabryki we Wrześni, będącego II etapem budowy instalacji fotowoltaicznej na terenie tego zakładu. Budowa pierwszego etapu, z instalacją o mocy 2MW, zakończyła się w kwietniu tego roku. Dla zakładu we Wrześni oznacza to docelowo zwiększenie mocy zainstalowanych tam instalacji fotowoltaicznych do 15 MW.
Wielkie zwolnienia w japońskiej firmie z branży automotive w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Wielkie zwolnienia w japońskiej firmie z branży automotive w woj. śląskim
Kolejne złe wiadomości dotyczące branży motoryzacyjnej w Polsce. Firma Yazaki Automotive Products Poland w Mikołowie, w województwie śląskim (należąca do japońskiej grupy Yazaki Corporation) szykuje się do drastycznej redukcji zatrudnienia. Polska fabryka tego światowego koncernu, która zajmuje się produkcją wiązek elektrycznych do samochodów, zwolni 230 pracowników. Zostanie tylko 37 osób.
REKLAMA